Serie A 6. sij 202016:41 > 16:54
Claudio Villa/Getty Images

18. kolo talijanske Serie A donijelo je pregršt uzbuđenja na tamošnjim travnjacima

Talijani su danas otvorili 18. kolo Serie A.

Bologna je remizirala na domaćem travnjaku s Fiorentinom, goste je u vodstvo doveo Benassi u 27.minuti sjajnim volejem s otprilike 20 metara. Viole su dugo odolijevale napadima domaćina, ali u završnici nisu mogli spasiti perfektan udarac iz slobodnjaka, odnosno iz mrtvog kuta je zakucao Orsolini za konačnih 1:1.

Nedavno je Zlatan Ibrahimović stigao u Milan kako bi Rossonere vratio na staze stare slave, ali ipak će morati pričekati na slavlje još neko vrijeme. I oni su odigrali neriješeno, 0:0 sa Sampdorijom. Domaći su na San Siru bili bolji, posebice u prvom poluvremenu, ali ništa od pogodaka. Legendarni Šveđanin ušao je u 55. minuti umjesto Poljaka Piateka, imao par prilika, ali ništa na kraju.

Atalanta je u Bergamu razmontirala Parmu 5:0. Prvi dio je završen 3:0, a onda je Slovenac Iličić u nastavku dodao još dva pogotka.

Juventus je na svome terenu u Torinu slavio protiv gostiju iz Sardinije, Cagliarija. Heroj je bio, a tko drugi, nego Cristiano Ronaldo koji je imao veliki doprinos u slavlju od 4:0. Portugalac je zabio tri pogotka, a pritom je i asistirao Gonzalu Higuainu za treći pogodak. Ovom pobjedom Stara dama je ponovno na čelu talijanske lige, no to se može večeras promijeniti ako Brozovićev Inter slavi kod Napolija.