Badelj dočekao novog trenera nakon smjene Montelle

Serie A 23. pro 201922:43 > 22:47
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Vincenza Montellu na klupi Fiorentine zamijenit će još jedan talijanski trener Giuseppe Iachini

Talijanski nogometni stručnjak Giuseppe Iachini (55) novi je trener Fiorentine u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Milan Badelj.

Iachini će na klupi “Viola” naslijediti Vincenza Montellu koji je u petak dobio otkaz nakon poraza od Rome sa 1-4.

‘Želio bih zahvaliti Montelli na predanosti i profesionalnosti koju je pokazao za vrijeme svog rada u klubu’, rekao je vlasnik Rocco Commisso za službenu web stranicu kluba.

‘Nažalost, naš trenutačni položaj u ligi nas je natjerao na promjenu. Izabrali smo Iachinija jer je sjajna osoba i ima jake veze s Firenzom i Fiorentinom. Sada svi trebamo raditi zajedno kako bismo se što prije vratili na pravi put,’ dodao je 70-godišnji milijarder.

Iachini je od ožujka ove godine bio bez posla nakon što je dobio otkaz u Empoliju i to poslije svega četiri mjeseca. Međutim, ima veliko trenersko iskustvo, a sa četiri kluba je izborio promociju u Serie A s Chievom, Brescia, Sampom i Palermom. Od 1989. do 1994. igrao je za Fiorentinu sakupivši 126 nastupa.

Nakon 17 kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na 14. mjestu, sa četiri boda iznad zone ispadanja.