Serie A: Napoli do pobjede u zadnjoj minuti utakmice

Serie A 22. pro 201922:58 > 23:00
Francesco Pecoraro/Getty Images

U posljednjem susretu talijanskog nogometnog prvenstva u 2019. godini, Napoli je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 2-1 golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 29. minuti golom Hameda Traorea, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat. Izjednačio je Allan u 57. minuti, a Napoli je u 81. minuti stigao do vodstva, međutim pogodak Callejona je poništen nakon intrvencije VAR tehnologije uz velike proteste gostujućih igrača.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Elif Elmas je nakon ubačaja iz kornera zabio za slavlje gostiju.

U ranije odigranom susretu Atalanta je deklasirala Milan sa 5-0, a hrvatski reprezentativac Mario Pašalić postigao je drugi i asistirao za treći pogodak Atalante.

Golijadu u Bergamu pokrenuo je prekrasnim pogotkom Papu Gomez, što je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Pašalić je najavio veliku predstavu pogodivši gredu u 15. minuti. U drugom poluvremenu je upravo hrvatski reprezentativac preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane kaznenog prostora pogodivši suprotnu ‘malu mrežicu’ u 61. minuti pokrenuo kanonadu na gol Milana.

U sljedećih 11 minuta Josip Iličić je još dvaput zatresao mrežu gostiju: u 63. minuti na dodavanje Pašalića, a u 72. minuti mu je asistirao Gomez. Konačnih 5-0 postavio je Muriel u 83. minuti.

Koliko je Atalanta bila dominantna najbolje pokazuje podatak o ukupno 14 udaraca od kojih je 12 išlo u okvir Milanovih vrata, dok su gosti pucali svega triput i sva tri udarca su bila neprecizna.

Bologna je na gostovanju pobijedila Lecce sa 3-2, dok su Parma i Brescia odigrali 1-1.

Bologna je protiv Leccea povela sa 3-0, a potom jedva spasila pobjedu primivši dva gola u zadnjih pet minuta utakmice.

Gosti su poveli golovima Riccarda Orsolinija (43, 66) i Roberta Soriana (56), no Lecce se nije predao i u posljednjih pet minuta zabio je dva gola, a strijelci su bili Babacar (85) i Diego Farias (90+1). Međutim, za više od toga nije bilo vremena.

U drugom susretu Parma i Brescija su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 72. minuti preko Marija Balotellija, no u sudačkoj nadoknadi je izjednačio Alberto Grassi (90+2).Večeras se još sastaju Sassuolo – Napoli.

Na ljestvici vode Inter i Juventus sa po 42 boda, Lazio ima 36, a Roma 35 bodova. Napoli je osmi sa 24 boda.