Golijada u pobjedi Milana, Rebić opet ostao na klupi

Serie A 8. pro 201922:43 > 22:46
Marco Luzzani/Getty Images

U posljednjem susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Bolognu sa 3-2 i tek drugi put ove sezone spojio dvije pobjede u prvenstvu.

Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Prvi put ‘Rossonerima” je to uspjelo koncem kolovoza i početkom rujna kada su dobili Bresciju i Veronu sa po 1-0, a sada su dobili Parmu (1-0) i Bolognu (3-2).

Gosti su poveli u 15. minuti golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka koji je realizirao kazneni udarac kojeg je sam izborio. Na 2-0 je povisio Theo Hernandez u 32. minuti, a isti je igrač osam minuta kasnije zatresao vlastitu mrežu vrativši nadu domaćinu.

Međutim, Milan je već u prvoj minuti nastavka povisio na 3-1, a pogodak je postigao Giacomo Bonaventura. Bologna je u 84. smanjila golom Nicole Sansonea iz kaznenog udarca, ali do kraja susreta nije uspjela izboriti remi.

Ante Rebić nije nastupio za goste, dok je Bolognu vodio Siniša Mihajlović koji se vratio na klupu i to protiv kluba kojeg je vodio prije četiri godine. Podsjetimo, srpski stručnjak je imao transplantaciju koštane srži i zbog toga je izbivao neko vrijeme s terena.

Parma je na gostovanju pobijedila Sampdoriju sa 1-0. Jedini gol postigao je Juraj Kucka u 21. minutu. Sampdorija je u 77. minutu propustila dobru priliku za izjednačenje, no Fabio Qiagliarella nije realizirao kazneni udarac. Točnije njegov udarac sjajno je zaustavio Luigi Sepe.

U ranije odigranim susretima Sassuolo i Cagliari su odigrali 2-2, identičnim rezultatom je završila utakmica Lecce – Genoa, dok je Torino pobijedio Fiorentinu sa 2-1.

Sassuolo je imao 2-0 protiv Cagliarija, no gosti su uspjeli izvući bod, a pogodak za remi zabili su sudačkoj nadoknadi.

Domaćin je poveo 2-0 golovima Domenica Berardija (6) i Filipa Đuričića (36), smanjio je Joao Pedro u 51. minuti, a u sudačkoj nadoknadi izjednačio je Daniele Ragatzu. Za goste je cijeli susret odigrao Marko Rog.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Leccea i Genoe, a zanimljivo u ovom susretu gosti su ispustili vodstvo 2-0.

Goran Pandev (31) i Domenico Criscito (45+5-11m) doveli su goste u vodstvo, no Lecce je u nastavku uspio izjednačiti. Filipp Falco je smanjio u 60, a deset minuta kasnije izjednačio je Andrea Tabanelli. Genoa je završila utakmicu s dva igrača manje, u 69. je pocrvenio Kevin Agudelo, a u 77. minuti i Pandev.

Za goste je do sudačke nadoknade igrao Marko Pajač.

Torino je slavio protiv Fiorentina sa 2-1, a za “Viole” nije igrao Milan Badelj.

Na ljestvici vodi Inter sa 38 bodova, Juventus na drugom mjestu ima dva boda manje, a treći je Lazio sa 33 boda.