Atalanta protiv Verone do vrijednog slavlja u završnici

Serie A 7. pro 201917:14 > 17:17
Getty Images/ Marco Luzzani

Dinamov protivnik u grupi Lige prvaka, uoči posljednjeg kola po skupinama, odradila je obvezu u prvenstvu pobijedivši s 3:2 Veronu

Konkurent zagrebačkog Dinama za prolazak u osminu finala nogometne Lige prvaka, Atalanta iz Bergama u susretu je 15. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladala Veronu sa 3-2 (1-1) pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Gosti koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić vodili su sa 1-0 i 2-1 golovima Di Carminea (23, 57), no domaći su uspijevali poravnati preko Malinovskog (44) i Muriela (64-11m), da bi važna tri boda Atalanti osigurao Djimsiti (90+3) u samoj završnici susreta.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić odigrao je čitavu utakmicu za Atalantu koja se s ova tri boda probila na peto mjesto sa 28 bodova, koliko ima i šesti Cagliari, bod više ima četvrta Roma, a dva više treći Lazio. Verona je ostala deveta sa 18 bodova, koliko ima i osma Parma.

Na vrhu je Inter sa 38 bodova, dva više uz utakmicu više od drugog Juventusa.

Uoči posljednjeg, 6. kola u skupini C Lige prvaka Manchester City je sa 11 bodova osigurao prvo mjesto i plasman u osminu finala, drugi je Šahtar sa šest bodova, treći Dinamo ima pet, a četvrta Atalanta četiri boda. U srijedu će od 18.55 sati igrati Dinamo – Manchester City i Šahtar – Atalanta, drugoplasirani sastav nakon tih dvoboja izborit će nastup u osmini finala Lige prvaka, treći će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, dok će četvrti završiti svoj europski put.