02.12.2019 | 23.35

Cagliari čudesnim preokretom do tri boda

Cagliari Calcio

Nogometaši Cagliarija pretvorili su veliki zaostatak u nevjerojatni preokret i popeli se uz bok vodećima u Serie A

U posljednjem susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Cagliari je velikim preokretom pobijedio Sampdoriju sa 4-3.

Gosti su vodili 2-0, a 20 minuta prije kraja utakmice i sa 3-1, no domaćin je furioznom završnicom zabio tri gola za veliku pobjedu.

Sampa je povela u 38. minuti golom Fabia Quagliarelle iz jedanaesterca, a u 52. minuti je Gaston Ramirez zabio za 2-0. Radja Nainggolan je u 69. minuti vratio nadu domaćinu, no kada je samo minutu kasnije Quagliarella svojim drugim golom na utakmici povisio na 3-1 činilo se kako će gosti osvojiti sva tri boda.

Međutim, Joao Pedro je sa dva brza gola u 74. i 76. minuti izjednačio na 3-3, a pobjedu momčadi sa Sardinije donio je Alberto Cerri u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Marko Rog je za Cagliari igrao do 84. minute.

Cagliari je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto Serie A sa 28 bodova, dva manje od trećeplasiranog Lazia. Na vrhu su Inter sa 37 i Juventus sa 36 bodova.

Sampdorija je na 17. poziciji, posljednjoj koja osigurava prvoligaški status s dva boda više od zone ispadanja.