Juve prosuo bodove na svojem terenu, Sassuolu bod

Serie A 1. pro 201914:48 > 14:54
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Prvi put ove sezone Juventus nije uspio pobijediti na domaćem terenu u prvenstvu, Sassuolo nosi kući ogroman bod iz Torina

Nogometaši Sassuola priredili su iznenađenje u susretu 14. kola talijanskog prvenstva odigravši u Torinu 2-2 protiv prvaka Juventusa.

Bila je to odlična utakmica u kojoj su gosti pružili sjajan otpor talijanskom prvaku, čak su vodili 2-1, ali ipak nisu izdržali.

Međutim, i bod u Torinu velika je stvar. Juve je ove sezone na svom terenu nanizao devet pobjeda, a Sassuolo je prvi koji nije pognute glave napustio teren.

Bio je to i prvi remi u međusobnim susretima nakon sedam uzastopnih pobjeda torinskog sastava.

Torinska “Stara dama” je povela u 20. minuti lijepim udarcem Leonarda Bonuccija, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Jeremie Boga nakon sjajne asistencije Francesca Caputa.

Gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat, a vodeći pogodak za Sassuolo zabio je jedan od najboljih igrača utakmice Caputo u 47. minuti. Juve je izjednačio u 68. minuti golom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca.

U završnici susreta domaćin je jurno po treći gol i tri boda, ali gosti su izdržali, a posebno se istaknuo vratar Stefano Turati s nekoliko odličnih obrana.

Mario Mandžukić nije bio u konkurenciji za Juventusov sastav.

Juve je ovim rezultatom zadržao vodstvo sa 36 bodova, no Inter, koji ima dva boda manje, može domaćom pobjedom protiv SPAL-a preuzeti vrh Serie A.

Sassuolo je trenutačno na 12. mjestu sa 14 bodova.