Na San Siru bez pobjednika, Rebić se ozlijedio

Serie A 23. stu 201919:58 > 20:01
Getty Images/Marco Luzzani

Napoli i Milan su odigrali bez pobjednika na San Siru, a hrvatski reprezentativac Ante Rebić je odigrao prvi dio za Rossonere

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Napoli su odigrali 1-1.

Bio je to ogled dva posrnula talijanska velikana. Milan je susret dočekao na skromnom 14. mjestu, a Napoli na sedmoj poziciji, ali uzdrman sukobom predsjednika i igrača.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Rodriga Lozana, no samo pet minuta kasnije izjednačio je sjajnim golom s ruba kaznenog prostora Giacomo Bonaventura. I bilo je to sve vrijedno spomena.

Milan je ovim bodom prekinuo niz od dva uzastopna poraza, dok Napoli već pet kola ne zna za pobjedu.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je za Milan prvih 45 minuta, a u poluvremenu je ostao u svlačionici zbog ozljede.

U prvom susretu 13. kola talijanskog prvenstva Juventus je u Bergamu pobijedio Atalantu sa 3-1 zadržavši prvu poziciju na ljestvici.

Torinska “Stara dama” je protiv idućeg suparnika zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka gubila 0-1, no u posljednjih 15 minuta je okrenula rezultat s tri gola.

Atalanta je u 16. minuti imala sjajnu priliku za vodstvo, no Mussa Barrow nije uspio realizirati jedanaesterac, pogodio je vratnicu. Devet minuta kasnije opasno je zaprijetio i Mario Pašalić, no Wojciech Szczesny je sjajno reagirao.

Domaćin je ipak poveo u 56. minuti golom Robina Gosensa na ubačaj Muse Barrowa.

Juve je izjednačio u 74. minuti golom Gonzala Higuain kojem je pomogao Rafael Toloi od čije se noge lopta odbila i promijenila smjer. Higuain je u 82. minuti okrenuo rezultat, a u sudačkoj nadoknadi je pobjedu Juventusa potvrdio još jedan Argentinac Pablo Dybala na Higuainovu asistenciju.

Mario Pašalić je odigrao cijeli susret za momčad iz Bergama, dok Mario Mandžikić nije konkurirao za sastav Juventusa.

Atalanti sada slijedi ogled Lige prvaka protiv zagrebačkog Dinama u utorak, 26. studenog.

Juve je ovom pobjedom produžio niz bez poraza od momčadi iz Bergama na čak 30 utakmica, te potvrdio prvo mjesto na ljestvici sa 35 bodova, četiri više od Intera kojeg večeras očekuje gostovanje kod Torina.

Atalanta je na šestom mjestu sa 22 boda, Napoli je sedmi sa 20 bodova, dok Milan drži 12. poziciju sa 14 bodova.