Ludnica u Napulju: Predsjednik u ratu sa igračima!

Serie A 23. stu 201916:43 > 16:57
Getty Images/Dino Panato

Nešto ne štima u Napoliju, predsjednik kluba Aurelio de Laurentiis u svađi je sa par igrača kojima je odlučio oduzeti od plaće, a navodno razmišlja i o njihovoj prodaji

Napoli je izgleda potonuo u malu krizu, prvenstveno jer predsjednik kluba Aurelio de Laurentiis vodi otvoreni rat protiv jednog dijela igrača zbog loših igara talijanskog kluba ove sezone. U pet posljednjih utakmica momčad iz Napulja nije slavila, a nakon neriješenog ishoda sa Salzburgom u Ligi prvaka, de Laurentis je potpuno poludio.

Kalidou Koulibaly, Lorenzo Insigne, Dries Mertens, Jose Callejon i Allan su označeni kao glavni krivci za loše igre Napolija ove sezone, a de Laurentiis je otišao toliko daleko da je zamrznuo igračima plaće za listopad, želi im oduzeti 25 posto od plaće, a onda ih prodati u idućem prijelaznom roku. Nije siguran ni Carlo Ancelotti koji bi se mogao vratiti u Milan i vratiti ih na staze stare slave.

Igrači s druge strane, smatraju kako njihove obitelji nisu sigurne u Napulju gdje vlada velika mafija, te spremaju velike tužbe protiv kluba.

U cijeloj toj drami, navodno se priča i o prodaji kluba za koji je zainteresirana kraljevska obitelj iz Katara.

Inače, de Laurentiis je preuzeo klub podno Vezuva dok su bili u nižim ligama, a zadnje četiri sezone redovito završavaju iza Juventusa.