Fiorentina potopljena – Marko Rog napokon zabio

Serie A 10. stu 201914:34 > 14:42
Joosep Martinson/Getty Images

Hrvatskom nogometašu Marku Rogu napokon krenulo. Svakim danom u sve boljoj formi

U 12. kolu Serie A trenutno treća momčad talijanskog prvenstva Cagliari potopila je Fiorentinu golijadom na Sardiniji. Utakmica je završila rezultatom 5 – 2, a mrežu gostujućih prvi je načeo hrvatski nogometaš Marko Rog kojem je ovo ujedno i gol prvijenac. Rog se u 17. minuti našao na pravom mjestu čime je potvrdio odličnu formu ove sezone.

Podsjetimo, hrvatski nogometaš nije imao gotovu nikakvu minutažu u Napoliju gdje je više sjedio na klupi nego igrao.  No, u Cagliariju je Rog postao jednim od ključnih igrača na koje trener Rolando Maran može računati i prosječno igra sedamdeset minuta po utakmici. Osim Marana, ovaj podatak zasigurno veseli i hrvatskog izbornika Zlatka Dalića jer Rog itekako može doprinijeti hrvatskoj nogometnoj vrsti.

Za Fiorentinu je zaigrao Milan Badelj, dok je Boateng ostao na klupi, a Ribery zbog suspenzije ne može zaigrati.