Sprema se revolucija u Serie A sljedeće sezone?

Serie A 5. stu 201920:43 > 20:47
Alessandro Sabattini/Getty Images

Nogometna pravila se mijenjaju iz sezone u sezonu, a Talijani spremaju nešto novo.

Talijanski nogometni savez podnio je službeno zahtjev da klubovi Serie A dobiju pravo na pet izmjena na utakmicama.

IFAB, a ne FIFA, je upravljačko tijelo koje donosi i kontrolira zakone o pravilima u nogometnim utakmicama, a upravo na adresu tog udruženja otišao je zahtjev iz rukovodstva Serie A sa molbom da se pravilo s tri izmjene promijeni.

Klubovi u Serie C i D već imaju pravo da koriste pet izmjena u svojim utakmicama, a sljedeće sezone bismo i u najjačem rangu talijanskog nogometa mogli gledati veći broj izmjena nego što je tu uobičajeno.

Ako zahtjev bude udovoljen, Serie A biti prva liga s pet izmjena u najjačim ligama u Europi.

Naravno, klubovi trenutno u Serie A imaju pravo na tri izmjene tijekom jedne ligaške utakmice.