Rebiću sat vremena u novom porazu Milana

Serie A 3. stu 201923:24 > 23:31
Alessandro Sabattini/Getty Images

Lazio je u Milanu slavio s 1:2, a u porazu domaćih sudjelovao je i hrvatski reprezentativac, Ante Rebić

U derbiju 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je na San Siru pobijedio Milan sa 2-1, a za domaći sastav je sat vremena igrao hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Milan je odigrao još jednu skromnu utakmicu upisavši već šesti poraz ove sezone pri čemu treći na svom travnjaku.

Lazio je poveo u 25. minuti golom Cire Immobilea, izjednačio je Bastos u 28. minuti gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu gostima donio je Joaquin Correa pogotkom u 83. minuti.

Ante Rebić je za Milan odigrao 60 minuta uklopivši se u sivilo domaćeg sastava.

Fiorentina i Parma su odigrali 1-1, Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je pobijedila Bresciju sa 2-1 , dok je Udinese pod vodstvom privremenog trenera Luce Gottija, koji je naslijedio Igora Tudora, na gostovanju porazio Genou sa 3-1.

Parma je u Firenzi povela golom Gervinha u 40. minuti, a izjednačio je Gaetano Castrovilli u 67. minuti. Za ‘viole’ je cijeli susret odigrao Milan Badelj.

Verona je do četvrte pobjede ove sezone stigla golovima Anthonyja Salceda u 50. minuti i Mattea Pessine u 81. minuti, dok je pogodak za goste zabio Mario Balotelli pet minuta prije kraja susreta.

Udinese je, tri dana nakon što je Igor Tudor dobio otkaz, a momčad privremeno preuzeo Luca Gotti, na gostovanju porazio Genou sa 3-1. Domaćin je poveo u 22. minuti golom Gorana Pandeva, no u nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat golovima Rodriga De Paula (32), Kena Seme (87) i Kevina Lasagne (90+4). Marko Pajač nije nastupio za domaći sastav.

U prvom nedjeljom susretu Atalanta je doživjela poraz na domaćem terenu od Cagliarija sa 0-2.

U dvoboju punom nesretnih okolnosti za momčad koja se natječe sa zagrebačkim Dinamom u skupini Lige prvaka, vodeći pogodak gostiju u 32. minuti došao je nakon što se lopta odbila od nekoliko igrača Atalante te na kraju od hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića završila u mreži. Sedam minuta poslije domaća momčad ostala je s igračem manje, jer je opravdano isključen Josip Iličić zbog namjernog udaranja igrača.

Brojčanu prednost Cagliari je iskoristio u 59. minuti, kad je Oliva postigao pogodak za konačnih 2-0.

Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante te odigrao cijelu utakmicu. Kod pobjednika je Marko Rog krenuo u prvih 11, a trener Maran zamijenio ga je u 71. minuti.

Na ljestvici vodi Juventus sa 29 bodova, Inter je drugi s bodom manje, Roma je treća sa 22 boda, a zatim slijede Atalanta, Lazio i Cagliari sa po 21 bodom.