Atalanta upisala poraz u Serie A, Pašalić zabio autogol

Serie A 3. stu 201914:35 > 14:40
Gett Images

Jedan od Dinamovih protivnika u Ligi prvaka, talijanska Atalanta, u nedjelju je izgubila susret s izravnim konkurentom za Europu Cagliarijem.

Gosti su u Bergamu slavili 2:0 i tako ih u potpunosti sustigli na tablici – obje momčadi sada imaju 21 bod i nalaze se na četvrtom i petom mjestu Serie A.

Iako su bili sjajni u dosadašnjem dijelu prvenstva, Atalanti danas ništa nije išlo na ruku. Prvi gol u svoju je mrežu zabio Mario Pašalić. Nakon slobodnog udarca u 32. minuti lopta je pogodila Pašalića i zatim se odbila u mrežu Atalante.

A samo sedam minuta kasnije pocrvenio je Josip Iličić. Slovenac je potpuno nepotrebno iza aut-linije po nozi raspalio Charalamposa i glavni sudac nije imao milosti.

Kazna je stigla u 59. minuti – Christian Oliva zabio je za konačnih 2:0 i tako poravnao Cagliari s Atalantom na ljestvici talijanskog prvenstva.

Podsjetimo, Atalanta je u tri dosadašnja susreta Lige prvaka upisala tri poraza, pobjeđivali su ih redom Dinamo na Maksimiru (4:0), Šahtar u Bergamu (2:1) te Manchester City na Etihadu (5:1).