02.11.2019 | 23.01

De Ligt je našao pravo vrijeme za prvijenac

Juventus Turin

Nogometaši Juventusa vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) gostujućoj pobjedi protiv gradskog rivala Torina u susretu 11. kola.

Matthijs De Ligt

Getty Images/Marco Luzzani

U vrlo uzbudljivoj utakmici na kraju je presudio jedan gol, a pogodio je konačno mnogo osporavani Matthijs de Ligt.

Dosta uzbuđenja viđeno je u prvom poluvremenu. Nekoliko pokušaja je bilo sa obje strane, ali mreže se nisu tresle.

Najbolju šansu imao je De Ligt u nadoknadi prvog dijela, ali mu je Sirigu fantastično obranio udarac i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku je Juventus bolja momčad. Napadala je Stara dama, nisu dopustili gradskom rivalu apsolutno ništa u fazi napada, a u 70. minuti su Bianconeri konačno i poveli.

Prvo je Higuain dobro zagrijao Sirigua. Njegov udarac je golman Torina sjajno obrano, ali nakon kornera je postignut pogodak.

Nakon ubačaja iz kuta Higuain vraća loptu na sedam-osam metara od gola. Tamo je Matthijs de Ligt koji pogađa za prednost Stare dame od 0:1.

Mogao je Torino već u narednom napadu izjednačiti. Ansaldi je sjajno šutirao u bliži ugao, ali Szczesny fantastično brani udarac i spašava Juve.

Do kraja utakmice mirna igra Juventusa. Nije Torino mogao napraviti ništa, pa je ostalo 0:1 i momčad Maurizija Sarrija ponovo stanuje na vrhu tablice talijanske Serie A.