Berlusconi ima ideju za Milan: To je jednostavno…

Serie A 14. lis 20194:44 > 4:54
Marco Luzzani/Getty Images

Nekadašnji vlasnik Milana i bivši talijanski premijer Silvio Berlusconi vjeruje da bi mogao vratiti klub sa San Sira na staze stare slave.

Otkako je Berlusconi otišao iz Milana, klub ne postiže dobre rezultate. Milan je najprije bio u vlasništvu kontroverznog kineskog investitora, a sada kapital stiže iz Amerike. Doveden je i poznati nogometni funkcioner iz Arsenala, Ivan Gazidis, ali rezultati i dalje nisu odgovarajući.

Kako da Milan vratimo na uspjehe iz prošlosti? To je jednostavno, ali i s druge strane vrlo teško izvedivo: Vratite ga Silviju Berlusconiju – kazao je sam Silvio Berlusconi koji je govorio i o Gazidisovoj izjavi da su Amerikanci spasili Milan od bankrota.

To su rečenice koje bi se smjele izgovarati samo kad uđeš u zahod, pod uvjetom da su zatvorena vrata.

Bivši gazda Milana je ipak hvalio i zajednički projekt tog kluba i Intera koji će graditi novi stadion.

To su divni projekti, siguran sam da će to biti modernan i divan stadion. Vezani smo za San Siro jer smo sve tu osvojili, svaki gledatelj ima dobar pogled na teren i nadam se da stari stadion neće biti srušen. U suprotnom predložio bih gradu da ga daju Monzi.

Berlusconi trenutno predvodi upravo spomenutu Monzu, koja se natječe u Serie C i u kojoj kao šef radi Adriano Galliani, s kojim je Berlusconi surađivao i u Milanu.