Za rasizam u Italiji kazne su preblage

Serie A 28. ruj 20198:58 > 9:13
Marco Luzzani/Getty Image

Sve ušestalije na tribinama stadiona u Seriji A slušamo uvredljive i neprimjerene uzvike

Rasizam je u Italiji ogroman problem što je zaista nevjerojatno jer Seria A već desetljećima važi za jednu od najboljih liga na svijetu. Međutim, nevjerojatno je koliko smo već na početku ove sezone imali rasističkih ispada.

Na veliku žalost na svojoj koži to je osjetio i Miralem Pjanić, ponajbolji BiH nogometaš kojem su vatreni navijači Brescije s tribina dobacivali “Cigane”. No, ono što je mnogima bilo nevjerovatno činjenica je da sudac i delegat utakmice nisu to unijeli u zapisnik što pokazuje koliko je u Italiji ovakvo vrijeđanje “normalno” i učestalo.

Tullio M. Puglia / Stringer

No, kazna (jedna domaću utakmicu bez navijača na najvatrenijoj tribini) koju je dobila Brescia je izazvala veliku pažnju u italijanskoj javnosti. Naime, mnogima nije jasno zbog čega je ovaj klub baš kažnjen, a prije njih su se Cagliari i Verona provukli bez ikakvih posljedica nakon što su navijači ovih klubova vrijeđali na rasnoj osnovi Romelua Lukakua.