Zenit se oglasio: Nismo rasisti, dođite i uvjerite se!

Rusija 5. kol 201917:05 > 17:07
Epsilon/Getty Images

Brazilac Malcom je prošle nedjelje pojačao Zenit iz Sankt Peterburga, a samo nekoliko dana poslije toga nastupio je za svoju novu momčad protiv Krasnodara. Navijaci Zenita istaknuli su sarkastičnu poruku, koju su svi ocijenili kao rasističku.

Tim povodom oglasio se i ruski klub, rekavši da to nije služben stav kluba.

Povezano

Navijači su se sarkastičnim transparentom “Hvala vam što poštujete našu tradiciju” obratili upravi kluba, kritizirajući je što ne poštuje važan dio tradicije, koja podrazumijeva odsustvo crnih igrača u momčadi.

Iz Zenita navode da su svjesni da poruka sa tribina potiče od malog broja ljudi.

“Mediji širom svijeta su značajno uveličali priču, ono što piše na transparentu nije službeni stav kluba. Poznati smo po dugoj tradiciji dovođenja najboljih svjetskih igrača bez obzira na boju kože, nacionalnost i životnu pozadinu, kao i po zalaganju za sve antirasističke aktivnosti. Tako ćemo nastaviti poslovati i u budućnosti”, navodi se u priopćenju Zenita.

Iz redova ruskog kluba dodali su i da im je žao zbog svega što se dogodilo.

“Napravit ćemo sve da se naš novi igrač osjeća dobro u klubu. Pozivamo sve one koji ne vjeruju u naše stavove da se sami uvjere u gostoprimstvo po kojem smo poznati u Europi“, stoji u priopćenju kluba iz Sankt Peterburga.