Ćorluka s Lokomotivom uzeo novi trofej protiv prvaka

Rusija 6. srp 201920:02 > 20:03
Epsilon, Getty Images Sport

Prvak Rusije, Zenit iz Sankt Peterburga porazom je otvorio novu sezonu. U Superkupu Rusije Lokomotiv je bio bolja od Zenita i slavio 3:2.

Superkup Rusije, odigran u subotu na VTB Areni u Moskvi, donio nam je preokrete, pet golova i pobjedu moskovskog Lokomotiva protiv Zenita 3:2.

Povezano

Lokomotiv je već u šestoj minutu povela golom Fedora Smolova, ali se Serdar Azmun pobrinuo da njegov tim na odmor ne ode sa zaostatkom. Azmun je gol za 1:1 postigao u drugoj minuti nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Azmun je bio strijelac i za vodstvo Zenita u 52. minuti, ali Moskovljani nisu odustajali. Posebno ne Anton Miranchuk koji je u potpunosti zaslužan za pobjedu svoje momčadi.

U 79. minutu je Mirančuk donio Lokomotivu izjednačenje, a samo tri minute kasnije je odlično iskoristio dodavanje Smolova za novi preokret i prvu titulu za svoju momčad u novoj sezonu.

Naš Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu i kapetanski vodio svoju momčad do velikog trijumfa.

Lokomotiv je prethodno dva puta osvajao Superkup (2003. i 2005.), ali je dva puta i gubio u finalima (2015. i 2017.)