CSKA u Ligi prvaka, Dinamo otežao put Spartaku

Rusija 13. svi 201814:55 > 14:57
Getty Image/ Matthias Kern

Odigrano je posljednje kolo ruske Premijer lige. Znali smo od ranije je da je Lokomotiva prvak Rusije. Spartak je u posljednjem kolu ostao bez izravnog ulaska u Ligu prvaka.

CSKA je pobjedom protiv Anžija, uz poraz Spartaka u moskovskom derbiju od Dinama izborio izravan plasman u Ligu prvaka.

CSKA je sa 2:1 svladao Anži. Ahmed Musa je donio prednost CSKA u devetoj minuti, da bi Kubulov u 33. unio neizvjesnost u dvoboj. Ipak, Vitinho je svojoj ekipi upisao tri izuzetno važna boda golom u 61. minuti meča.

Uz poraz Spartaka u dvoboju protiv Dinama 0:1, CSKA je na ovaj način osigurao učešće u Ligi prvaka sljedeće godine.

Čovjek odluke u ovom meču bio je Lucenko sa bijele točke u 35. minuti, ali je Spartak grubo oštećen u finišu prvog poluvremena kada sudac Karasev nije dosudio očigledan penal.

Spartak će nakon ovog poraza put ka Ligi šprvaka tražiti kroz kvalifikacije u kojima kreću od trećeg kola dok će CSKA u elitno tnatjecanje krenuti izravno.

Elitni rang prvenstva Rusije sljedeće sezone napustit će Tosno i SKA iz Kabarovska dok će se za opstanak kroz doigravanje boriti Amkar i Anži.

Rezultati ostalih mečeva:

Amkar – Ahmat Grozni 0:0

Arsenal Tula – Lokomotiva Moskva 2:0 (Dzjuba 29′, Berhmatov 90+2′)

Rostov – Ural 1:0 (Jonov 57′)

Krasnodar – Rubin Kazanj 1:1 (Mamaev 56′ za Krasnodar i Azmoun u 87′ za Rubin)

Ufa – Tosno 5:0 (Živogladov 30′ i 84′, Sjusev 32′, Slaj 50′ i Paurević 81′)

Zenit – SKA Kabarovsk 6:0 (Driusi 6′, Zabalotnji 21′, Erokihin 38′, 49′, 60′ i 78′)