Nakon 14 godina – Lokomotiv prvak Rusije!

Rusija 5. svi 201817:19 > 17:34
Epsilon, Getty Images Sport

Lokomotiv je postao prvak Rusije nakon što su u derbiju 29. i pretposljednjeg kola svladali Zenit s 1:0.

Nakon dugih 14 godina, Lokomotiv je postao prvakom Rusije i to treći put u povijesti  Premier lige. Junak slavlja, strijelac jedinog pogotka bio je portugalski reprezentativac Eder koji je zabio u 88. minuti izazvavši urnebes na tribinama RDZ Arene u Moskvi. U pobjedi je sudjelovao i Vedran Ćorluka koji je zamijenjen u 48. minuti.

Interesantno, Eder je bio strijelac pobjedonosnog pogotka i za Portugal u finalu Eura 2016. godine protiv Francuske, a nevjerojatna podudarnost jest da je i tada, kao u ovom srazu u igru ušao od 79. minute.

Lokomotiv je Premier ligu osvajao 2002. i 2004. godine.

Od ostalih rezultata, lanjski prvak Spartak pobijedio je Rostov s 2:0 čime su osvojili ključna tri boda u borbi za drugo mjesto koje donosi izravan plasman u Ligu prvaka. Moskovljani sada imaju 56 bodova, četiri manje od prvaka Lokomotiva, a tri više od Krasnodara koji je ranije u danu slavio na gostovanju kod posljednjeplasiranog SKA Khabarovsk s 1:0.