Lovren kapetan Zenita nakon Dzjubinog skandala

Rusija 8. stu 202022:01 > 22:05
REUTERS/Anton Vaganov

Naime, prvi strijelac Zenita snimio je intimni neprimjeren sadržaj zbog kojeg su ga razapeli ruski portali. Trener ga je kaznio oduzimanjem kapetanske trake koju je dobio Dejan Lovren

U derbiju 14. kola ruskog nogometnog prvenstva moskovski Dinamo je deklasirao gradskog suparnika Lokomotiv sa 5-1, a pobjede su ostvarili i vodeći sastavi ruskog prvenstva CSKA i Zenit.

U velikom moskovskom derbiju Dinamo je deklasirao Lokomotiv ostvarivši treću ligašku pobjedu u nizu, dok je Lokomotiv upisao treći poraz u nizu, te četvrti u posljednjih pet susreta.

Golove za Dinamo zabili su Evgenjev (3), N’Jie (33), Lesovoj (60), Fomin (86-11m) i Rausch (90+2), dok je pogodakl za goste postigao Ze Luís (45+3).

Nikola Moro je za pobjednički sastav igrao od 68. minute, dok Vedran Ćorluka nije nastupio za Lokomotiv koji je utakmicu završio s dva igrača manje. U 38. minuti je isključen Slobodan Rajković, a u 64. i vratar Guilherme.

Lider ruskog prvenstva moskovski CSKA je sa 2-0 pobijedio Rostov.

Oleg Nikishin/Epsilon/Getty Images

Pobjedu moskovskom sastavu donijeli su Kučajev (20) i Čalov (74). Gosti su u 60. minuti imali jedanaesterac, no Eremenko nije bio precizan.

Nikola Vlašić je igrao cijeli susret za moskovski sastav, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 80. minuti.

Aktualni prvak Zenit je pobijedio Krasnodar sa 3-1. Gosti su poveli u 16. minuti pogotkom Marcusa Berga iz kaznenog udarca, no Zenit je u drugom poluvremenu okrenuo rezultat, a strijelci su bili Kuzjaev (64), Dzjuba (79) i Sutormin (90+3).

Dejan Lovren je igrao cijeli susret za Zenit.

Himki je sa 2-0 pobijedio Rubin golovima Mirzova (48) i Glušakova (69). Za goste su cijeli susret igrali Filip Uremović i Silvije Begić.

CSKA vodi na ljestvici sa 31 bodom, bod više od Zenita i tri boda više od Spartaka. Dinamo je četvrti sa 26 bodova, dok je Lokomotiv na osmoj poziciji sa 21 bodom.