Rusija 22. kol 202021:13 > 21:15
Epsilon/Getty Images

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić drugo kolo u nizu postigao je pogodak za CSKA u ruskom prvenstvu, no moskovski sastav je izgubio obje utakmice.

Vlašić se večeras upisao među strijelce u domaćem porazu od Rubina 1-2, a identičnim rezultatom CSKA je prije tri dana poražen i od Zenita, u susretu u kojem je mladi Splićanin zabio fantastičan pogodak.

Rubin je poveo u 37. minuti golom Bakajeva, a samo dvije minute kasnije Vlašić je izjednačio. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Makarov je zabio za prvu pobjedu gostiju ove sezone.

Vlašić je u drugom porazu svoje momčadi u prva četiri kola, igrao do 85. minute, dok je Kristijan Bistrović zaigrao u posljednjih šest minuta. Filip Uremović je za goste odigrao cijeli susret, dok Silvije Begić nije ulazio u igru.

Prvak Zenit je bez većih problema sa 4-1 pobijedio Tambov.

Strijelci za momčad iz St Peterburga bili su Douglas Santos (41), Malcom (47), Aleksandar Erokhin (68) i Sardar Azmoun (74), dok je pogodak za goste zabio Kirili Pančenko (85).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Zenit cijeli susret.

Moskovski Dinamo je na gostovanju izgubio od Arsenala iz Tule sa 0-2. Oba gola zabio je Danil Lesovoj (23, 74-11m). Novo pojačanje Dinama, Nikola Moro igrao je posljednjih pola sata.

Ahmat Grozni je kao gost pobijedio Himki sa 2-1, a za pobjednički sastav nije nastupio Zoran Nižić.

Ural je bio bolji od Krasnodara sa 1-0, a gol oduke zabio je Vjačeslav Podberezkin. Danijel Miškić je za Ural igrao do 84. minute.

Na ljestvici vodi Zenit sa četiri pobjede, dok Ahmat Grozni, moskovski Dinamo i Lokomotiv imaju po sedam bodova, no Lokomotiv ima i utakmicu manje.