Rusi ostali paf kada su čuli koliku plaću želi Mandžo

Rusija 7. srp 202011:23 > 11:28
Valerio Pennicino/Getty Images

Hrvatski napadač Mario Mandžukić trenutno je bez kluba nakon što je sporazumno raskinuo suradnju sa katarskim Al Duhailom.

Mandžukić je početkom godine iz Juventusa prešao u Al Duhail, ali očito je da nije bio zadovoljan situacijom u Kataru. Iskusni napadač želi se vratiti u Europu i već ima nekoliko zanimljivih ponuda.

Za ovog 34-godišnjaka interes su pokazali Galatasaray i Bešiktaš, a ozbiljno u utrku se oključio i moskovski Lokomotiv. Ruski klub je već kontaktirao Mandžukića i ponudio mu dvogodišnji ugovor, ali ih je njegov odgovor ostavio bez teksta.

Naime, ruski mediji su potvrdili da Mandžukić i Lokomotiv pregovaraju već neko vrijeme, ali njegov uvjet ih je iznenadio. Navodno, on je tražio dvogodišnji ugovor i plaću od čak četiri milijuna eura godišnje.

Čelnici Lokomotiva su bili šokirani kada su čuli da Mandžukić želi osam milijuna eura za dvogodišnji ugovor, a posebno zbog činjenice da već sedam mjeseci nije odigrao neku ozbiljniju utakmicu. Možda kapetan Lokomotiva i Mandžin prijatelj Vedran Ćorluka uvjeri bivšeg reprezentativca da pristane i na manju plaću.

Epsilon/Getty Images

Jasno je da Lokomotiv ne može platiti toliki novac Mandžukiću i teško je da će i bilo koji klub na to pristati. Bit će zanimljivo vidjeti gdje će nekadašnji napadač Juventusa nastaviti svoju karijeru.

Priča se o tome da bi mogao sljedeće sezone igrati u novopečenom talijanskom prvoligašu Beneventu kojeg trenira Pippo Inzaghi, ali ako će tražiti ovakve uvjete kao što je tražio u Rusiji teško da će tamo zaigrati.