Schmeichel sačuvao mrežu, Poulsen za tri boda Danskoj

FIFA World Cup 16. lip 201819:54 > 19:56
Clive Mason, Getty Images

Nogometaši Danske Svjetsko prvenstvo su otvorili pobjedom protiv Perua 1:0, a Peruanci su kod 0-0 promašili jedanaesterac.

U drugom sudaru Grupe D smo vidjeli sve – promašeni penal, propuštene prilike, VAR na dijelu i na kraju pobjedu Danske.

Prvo poluvrijeme je, uz nekoliko prilika koje je imala Danska, obilježio promašen kazneni udarac Peruanaca.

Sudac Gasama je imao dilemu jel bilo faula i kontakta, a nakon što je pregledao snimku nekoliko minuta kasnije pokazao je na bijelu točku.

Cueva je šutirao katastrofalno i mreža iza leđa Caspera Schmeichela ostala je mirna.

Već na početku drugog poluvremena Eriksen i Poulsen donijeli su Danskoj vođstvo. Nakon sjajne kontre Eriksen je odlično pronašao Pulsena koji sigurnim udarcem pogađa mrežu Perua.

Peru je u nekoliko navrata imao priliku doći do izjednačenja, ali lopta nije htjela u mrežu čak ni u stopostotnim prilikama.