FIFA World Cup 24. ožu 201819:46 > 19:48
Ian Walton/Getty Images

Subota je donijela nastavak prijateljskih dvoboja reprezentacija diljem svijeta.

(Photo by Nils Petter Nilsson/Ombrello/Getty Images)

Subotnje prijateljske utakmice reprezentacija donijele su nove zanimljive rezultate. Svakako jedna od interesantnijih utakmica odigrana je u Areni Prijateljstva u Stockholmu gdje je domaća Švedska ugostila Čile.

Šveđani su nastup na Svjetskom prvenstvu izborili nakon izbacivanja Italije u dodatnim kvalifikacijama, no pripreme za Rusiju započeli su porazom. Čile koji nakon slabog izdanja u južnoameričkim kvalifikacijama, neće vidjeti Svjetsko prvestvo, poveo je pogotkom zvijezde minhenskog Bayerna, Artura Vidala nakon 22 minute igre, da bi Šveđani izjednačili preko Toivonena samo minutu kasnije. Rezultat se nije mijenjao sve do 90. minute kada pobjedu Čileancima donosi Bolados.

(Photo by Charles McQuillan/Getty Images)

Sjeverna Irska također neće vidjeti Rusiju, no i oni su pobijedili reprezentaciju koja je svoj nastup na svjetskoj smotri izborila. U dvoboju igranom na Windsor Parku u Belfastu, Sjeverni Irci svladali su Južnu Koreju s 2:1. Ipak, gosti su poveli nakon sedam minuta igre pogotkom Kwon Chang-Hoona. U dvadesetoj minuti autogolom Kim Min-Jaea domaćin izjednačuje, a pobjedu Sjevernoj Irskoj osigurao je 20-godišnji napadač Paul Smyth u 86. minuti igre nakon što je samo četiri minute ranije ušao u igru.