Peru izborio Svjetsko prvenstvo!

FIFA World Cup 16. stu 20172:52 > 3:02
Jim Rogash, Getty Images

Reprezentacija Perua posljednji je sudionik SP-a sljedeće godine u Rusiji, u uzvratnom utakmici interkontinentalnog doigravanja svladala je Novi Zeland 2:0.

U prvom susretu na Novom Zelandu bilo je 0:0, tako da je domaćoj selekciji odgovorala svaka pobjeda. Jeferson Farfan donio je radost domaćima u 28. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Ramos u 62. minuti.

Peru se našao na planetarnoj smotri prvi put od 1982. S druge strane, Novi Zeland je propustio priliku treći put se naći na Svjetskom prvenstvu. Posljednji put su nastupili 2010. kada nisu pretrpeli nijedan poraz, ali ipak nisu prošli grupu.

Poznate su i jakosne skupine prema kojima će se obaviti ždrijeb koji će se održati 1. prosinca:

Prvi jakosna skupina: Rusija, Njemačka, Brazil, Portugal, Argentina, Belgija, Poljska, Francuska.
Druga jakosna skupina: Peru, Španjolska, Švicarska, Engleska, Kolumbija, Meksiko, Urugvaj, Hrvatska.
Treća jakosna skupina: Iran, Senegal, Egipat, Tunis, Švedska, Kostarika, Danska, Island.
Četvrta jakosna skupina: Srbija, Nigerija, Australija, Japan, Maroko, Panama, Južna Koreja, Saudi Arabija.