Danska deklasirala Irsku i osigurala kartu za Rusiju

Catherine Ivill/Getty Images

U posljednjoj utakmici europskih dodatnih kvalifikacija, Irska je u Dublinu doživjela težak poraz od Danske rezultatom 1:5.

Danska je posljednja reprezentacija iz Europe koja je osigurala nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Ipak, na početku utakmice se nije dalo naslutiti da će Irci doživjeti tako težak poraz.

Domaćini su poveli u 6. minuti, kada se nakon gužve pred golom Danske najbolje snašao Duffy i glavom pogodio za vodstvo Iraca.

Irci su držali vodstvo pola sata, a onda su Danci izjednačili. Christensen je primio loptu na rubu kaznenog prostora i uputio udarac, koji je promijenio smjer od bloka i završio u golu za 1:1.

U 32. minuti vidjeli smo potez utakmice u režiji Christiana Eriksena. Danski nogometaš je zabio spektakularan pogodak od grede za veliko vodstvo Danaca (2:1).

U drugom poluvremenu Irci su bacili sve karte u napad, ali bili su kažnjeni novim pogotkom.

Igrala se 63. minuta kada je Eriksen ponovno preciznim udarcem donio povećanje vodstva svojoj momčadi od 3:1.

Isti igrač je došao do svog trećeg pogotka došao u 74. minuti, kada je nakon odbijanca pospremio loptu u mrežu (4:1).

Konačnih 5:1 postavio je Bendtner u 90. minuti s bijele točke.