Argentinci bolji od Rusa u Moskvi

FIFA World Cup 11. stu 201716:11 > 16:16
Otto Greule Jr, Getty Images Sport

Reprezentacija Argentine pobijedila je Rusiju rezultatom 1:0 u prijateljskom susretu odigranom na renoviranom stadionu Lužnjiki u Moskvi.

Jedini gol postigao je Sergio Aguero u 86. minuti iz akcije u kojoj je prethodno asistent Cristian Pavon bio u zaleđu.
Momčad izbornika Jorgea Sampaolija apsolutno je zaslužila pobjedu, jer je i prije vodećeg pogotka stvorila niz dobrih prilika, a samo zahvaljujući raspoloženom vrataru Igoru Akinfejevu domaćin nije ranije kapitulirao.
Posebno je spektakularna bila obrana golmana CSKA u 45. minuti kada je na čudesan način zaustavio volej Aguera.

Argentina je nastupila u praktično najjačem sastavu, a na ovoj utakmici za nacionalni sastav debitirali su German Pezzella, Giovani Lo Celso i Cristian Pavon.
Domaćin narednog Svjetskog prvenstva je jedinu priliku imao preko Glušakova u 61. minuti kada je njegov udarac dbranio golman Sergio Romero.

Rusija je bila prilično bezidejna i neuvjerljiva, a pred izbornikom Čerčešovim je ozbiljan izazov da pripremi reprezentaciju za nastup na Svjetskom prvenstvu.

Bio je ovo drugi susret ove dvije reprezentacije, ne računajući SSSR, i druga pobjeda Argentine, koja je slavila i na prijateljskoj utakmici prije osam godina.

Obje momčadi već u utorak igraju nove pripremne utakmice, Rusija će u St. Peterburgu ugostiti Španjolsku, dok će Argentina u Krasnodaru igrati s Nigerijom.