Australija srušila sirijski san o Svjetskom prvenstvu

FIFA World Cup 10. lis 201716:37 > 16:52
Getty Images/Alexandre Loureiro

Australija je s 2:1 nakon produžetaka izbacila Siriju iz borbe za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Australija će igrati playoff za plasman na Svjetsko prvenstvo protiv predstavnika iz sjeverno-srednjoameričkih kvalifikacija, to će biti netko iz trokuta SAD, Panama ili Honduras.

U završnici azijskih kvalifikacija, Australija i Sirija sastali su se kao trećeplasirane reprezentacije svojih skupina s ciljem da pobjednik igra završni playoff za odlazak u Rusiju. Prošlog tjedna, Sirija je kao domaćin, iako su igrali u Maleziji zbog ratnog stanja u svojoj zemlji, uspjela izboriti neriješenih 1-1 što im je ostavilo nadu da će u Australiji doći do prolaza dalje.

A ta nada postala je sve realnija kada je u šestoj minuti Omar Al Soma pogodio za veliko slavlje Sirijaca. Na njihovu žalost, veselje je trajalo kratko, već sedam minuta kasnije veteran Tim Cahill izjednačuje. To su bili i jedini golovi u regularnom tijeku, tako da je utakmica otišla u produžetke, a u slučaju da je rezultat i nakon dodatnih 30 minuta ostao nepromijenjen, izvodili bi se jedanaesterci.

Ipak, do toga nije došlo, ponovno je Tim Cahill bio spasitelj Australije golom u 109. minuti. No, u posljednim trenucima utakmice muk je na tribinama nastao nakon slobodnog udarca Al Some koji pogađa vratnicu. Australija prolazi dalje.