Irska šokirala Wales u Cardiffu, nesretni Slovaci

FIFA World Cup 9. lis 201723:24 > 23:33
(Photo by Harry Trump/Getty Images)

Velšani nisu mogli nadoknaditi izostanak Garetha Balea, porazom od Irske oprostili su se od nade u plasman prema Rusiji, dok je Slovačka postala najgora drugoplasirana reprezentacija

Irska je sjajnom predstavom, prije svega taktikom nadigrala Wales u Cardiffu i izborila plasman u dodatne kvalifikacije. Velšani su najprije preko Aarona Ramseyja pokušali, no vratar Iraca Darren Randolph brani. Domaćin je najveću priliku ostvario u 53. minuti kada ponovno Randolph pokazuje sjajne reflekse.

Irci su strpljivo čekali pravu priliku i onda se dogodila u 57. minuti kada McClean pogađa s 12 metara nakon očajne reakcije domaće obrane. Rezultat se nije mijenjao, Velšani su pali na treće mjesto skupine, a Irska nadu za putom u Rusiju nastavlja barem do studenog.

U istoj skupini D, Srbija je teže od očekivanog pobijedila Gruziju pogotkom Gudelja u 74. minuti čime su potvrdili nastup u Rusiji. U posljednjoj utakmici grupe, Austrija je slavila u Moldaviji s 1-0.

U “hrvatskoj” skupini, Island je potvrdio put na SP laganom 2-0 pobjedom nad Kosovom, Sigurdsson i Gudmundsson su ponovno razveselili domaće navijače, nakon premijernog nastupa na Euru prošle godine, Islanđani će sada debitirati na Svjetskom prvenstvu. Finska i Turska završile su svoje nastupe u kvalifikacijama podjelom bodova, rezultatom 2-2.

(Photo by Antti Yrjonen/NurPhoto via Getty Images)

U skupini G, sve je bilo jasno prije posljednjeg kola. Španjolska je osigurala prvo mjesto i plasman u Rusiju, dok je Italija drugoplasirana. Ipak, obje su reprezentacije profesionalno odradile posljednje kolo. Španjolci se s pobjedom 1-0 vraćaju iz Izraela, strijelac je bio Illarramendi, dok su Talijani identičnim rezultatom slavili u Albaniji, nakon gola Candreve. Makedonija je pak s 4-0 razbila Lihtenštajn, a valja istaknuti pogodak za konačni rezultat igrača Dinama, Arijana Ademija.

Sada je jasno da će najgora drugoplasirana momčad, u ovom trenutku najnesretnija, biti Slovačka koja neće igrati dodatne kvalifikacije.