Egipatsko čudo u 95. minuti za plasman u Rusiju

FIFA World Cup 8. lis 201721:32 > 21:38
(Photo by Ahmed Awaad/NurPhoto via Getty Images)

Egipat putuje u Rusiju nakon nevjerojatne završnice dvoboja protiv Konga

Afričke kvalifikacije za svjetsku smotru u Rusiji također se privode kraju, neki kvalifikanti su poznati, a završnica će biti za mjesec dana kada se igra posljednje kolo.

Egipat je u petom kolu tražio pobjedu protiv posljednjeplasiranog Konga pred svojim bučnim navijačima, a korak ka uspjehu ostvaren je u 63. minuti kada Mohamed Salah postiže pogodak za vodstvo. Kako se utakmica bližila kraju, tako je raslo i uzbuđenje na tribinama, minute su dijelile Egipćane do plasmana na tek treće Svjetsko prvenstvo u povijesti ove države, da bi šok nastupio u 88. minuti kada Arnold Bouka Moutou zabija za izjednačenje.

Ipak, erupcija veselja na tribinama dogodila se u 95. minuti kada ponovno Salah postiže pobjednički gol iz jedanaesterca. Egipat odlazi na Svjetsko prvenstvo u Rusiju, prvi plasman Egipćana na najveću svjetsku nogometnu smotru od Italije 1990. godine.

U subotu je Nigerija golom napadača Arsenala, Iwobija osigurala 1-0 pobjedu nad Zambijom čime su ostvarili svoj šesti plasman na Svjetsko prvenstvo.

U skupini A, Tunisu je potreban samo jedan bod kako bi izborio Rusiju, grupa C je puno interesantnija, Maroko s bodom prednosti ispred Obale Bjelokosti dočekuje završno kolo koje se igra 06. studenog, no bit će to dvoboj upravo ovih dviju ekipa, a Slonovi će biti domaćini.

Konačno, skupina D, Senegal na vrhu ima dva boda prednosti ispred Burkine Faso, no i utakmicu manje, stoga je jasno da će pobjedom nad posljednjim na ljestvici, Južnoafričkom Republikom osigurati plasman na SP.