Zadnje kolo kvalifikacija za SP – uživo na Sportklubu!

FIFA World Cup 8. lis 201710:44 > 11:14
Andrew Halseid-Budd/Getty Images

Ogledima u skupinama C, E i F počinje 10. kolo napetih europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Izravne prijenose možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sportklub televizije.

U nedjelju navečer počinje posljednje kolo u svim skupinama europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Rusiji. Nakon vrlo zanimljivog vikenda, očekuju nas raspleti i rješavanje napetih situacija. Samo su Engleska, Njemačka i Španjolska nakon devete dionice osigurale izravan plasman na SP, a već od ranije znamo da su ondje svoje mjesto potvrdili Belgijanci.

Krenimo redom, od skupine C u kojoj se već zna sve glede prva dva mjesta. Njemačka će svoj završni susret odraditi kod kuće protiv Azerbajdžana, a drugoplasirana Sjeverna Irska ide u goste Norveškoj. Susret za prestiž i bodove na FIFA-inoj rang-ljestvici odigrat će Češka i San Marino, a svi ogledi počinju u večernjem terminu od 20.45 sati.

U skupini E Poljacima treba bod iz posljednjeg, domaćeg dvoboja protiv Crne Gore. Ukoliko bi domaćini kiksali, veliku priliku za prvo mjesto ima Danska koja će igrati s Rumunjskom. Dance na vrh ljestvice gura samo pobjeda, uz nužan poraz Poljske. S druge strane, ako Poljska izgubi od Crne Gore, a Danska od Rumunja, Poljaci će ostati prvi, ali će se Danska i Crna Gora izjednačiti na ljestvici s 19 bodova. U tom slučaju odlučivat će gol-razlika koja je trenutno na +11 za Danske, a +10 za CG.

Skupinu F riješili su Englezi u svoju korist nakon teško izborene pobjede protiv Slovenaca pa će susret u Litvi biti odrađivanje formalnosti. Međutim, iza Gordog Albiona vodi se prava bitka za drugo mjesto. Škotskoj u pravilu igra samo pobjeda u Sloveniji, jer bi u slučaju nepovoljnijeg rezultata Slovačka (vjerojatnom pobjedom nad Maltom) izbila na drugu poziciju. Tim više, Slovaci imaju bolju gol-razliku od Škota. Minimalne šanse za dodatne kvalifikacije ima i Slovenija, koja kod kuće mora pobijediti Škotsku i nadati se da će Malta otkinuti bod Slovačkoj. U tom slučaju, Slovenija i Škotska bile bi poravnate na 17 bodova, a naši bi susjedi u svakom slučaju imali bolju gol-razliku.

U nastavku slijedi raspored današnjih ogleda s pripadajućim kanalom Sportklub televizije u zagradi na kojem ćete moći pratiti izravan prijenos.

UEFA European Qualifiers – 10. kolo – raspored 8. listopada

Skupina C (20.45 sati)
Češka – San Marino (SK 5)
Njemačka – Azerbajdžan (SK 1)