Škoti i Englezi neriješeno , Prosinečki poražen

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nakon nevjerojatne drame otočki velikani Škotska i Engleska odigrali su 2-2 u susretu 6. kola F skupine europskih kvalifikacija za plasman na svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Engleska i Škotska su podijelili bodove na “Hampden parku”, pa sada “Albion” poslije šest kola u Grupi F ima 14 bodova, dok su izabranici Gordona Strahana došli do osam bodova.

Englezi su se dugo nadigravali sa susjedima sa sjevera, ali je njihovu defanzivu uspio probiti Alex Oxlad-Chamberlain u 70. minuti. No, u posljednjih pet-šest minuta uslijedila je ludnica. Izjednačio je Leigh Griffiths u 87. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Tri minute kasnije napadač Celtica je izazvao erupciju oduševljenja na Hampden Parku zabivši za 2-1 ponovo iz slobodnjaka. U preostalom vremenu Englezi su navalili po remi i uspjeli su. U trećoj minuti nadoknade napadač Tottenhama je odlično reagirao na ubačaj Raheema Sterlinga zabivši za 2-2.

Slovenci su svladali Maltu sa 2:0, pa su u Grupi F ostali na drugoj poziciji iza Engleske sa 11 bodova.

Danska je u Grupi E u Kazahstanu pobedila sa 3:1 i sada ima 10 bodova, dok su njihovi domaćini ostali na samo dva boda. Pobjedu Dancima donijeli su Nicolai Jorgensen (27), Christian Eriksen (51-11m) i Kasper Dolberg (81)

U susretu iz C skupine Azerbajdžan, kojeg vodi naš Robert Prosinečki, je u Bakuu izgubio od Sjeverne Irske 0-1, a pogodak odluke zabio je Stuart Dallas u drugoj minuti sudačke nadoknade.