SP U20: Meksiko, Italija i SAD u četvrtfinalu

Guang Niu, Getty Images News

Poznati su svi četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva za igrače do 20 godina. Meksiko je savladao Senegal 1:0 (0:0), Italija je bila bolja od Francuske 2:1 (1:1), dok su Sjedinjene Američke Države pobijedile Novi Zeland 6:0 (1:0).

U dvoboju Senegala i Meksika prijelomni trenutak bio je crveni igrač za Senegalce u 72. minuti kada je Guye dobio crveni karton.

Meksiko je do pobjede stigao u 89. minuti golom Cisnerosa i tako zakazao dvoboj s Engleskom.

Italija je sa 2:1 savladala Francusku.

Talijani do prvog vodstva stigli u 27. minuti kada je Orsollini bio precizan, ali je reprezentacija Francuske prije odlaska na odmor izjednačila golom Augustina iz penala u 37. minuti.

Konačan rezultat postavio je Panico u 52. minuti, pa će “Azzuri” u četvrtfinalu odmjeriti snage s reprezentacijom Zambije.

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država uvjerljivo je savladala Novi Zeland (6:0).  Amerikanci će se za polufinale Svjetskog prvenstva boriti s reprezentacijom Venezuele.