Poraz Crne Gore, Slovenija "pala" u finišu meča

FIFA World Cup 26. ožu 201722:33 > 22:42
Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Utakmicama 5. kola u skupinama C, E i F u nedjelju su nastavljene europske kvalifikacije za SP 2018., a Slovenija i Crna Gora doživjeli su poraze.

Na stadionu pod Goricom bilo je 1:2 nakon 90. minute.

Povela je Poljska golom Roberta Lewandovskog u 40. minuti. Lewandovski je sjajno izveo slobodan udarac sa oko 18 metara i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Seriju promašaja Poljaka kaznio je u 63. minutu Stefan Mugoša. Damir Kojasević je poslao dugu loptu koju je glavom iz blizine Mugoša smjestio u mrežu Poljske za 1:1.

Poljska je do pobjede došla golom Lukasa Piszczeka u 83. minuti, može se reći i pomalo sretno. Piszczek je iskosa sa desne strane lobao golmana Božovića, a lopta se od grede odbila o glavu Stefana Savića i ušla u mrežu.

Poljska se ovom pobjedom “odlijepila” na tablici u odnosu na drugoplasiranu selekciju Crne Gore jer je profitirala i na remiju Rumunjske i Danske.

Slovenija je poražena na gostovanju u Škotskoj 1:0.

Nekoliko šansi imali su igrači obje reprezentacije, a za Sloveniju je možda najbliži golu bio Roman Brezjak u 19. minutu, ali je golman Škotske bio na visini zadatka.

Martin je u 88. minuti utakmice potopio nade Slovenaca.

Sjeverna Irska je slavila protiv Norveške 2:0, a meč je riješen nakon pola sata igre.

Malta je Slovačkoj pružala dobar otpor ali je izgubila 1:3.

Vladimir Weiss je donio Slovačkoj prednost nakon dvije minute igre, ali je Malta izjednačila preko Farrugije.

Jan Gregus riješio je, ispostavilo se, pitanje pobjednika na ovom duelu u 41. minuti na asistenciju Weissa.

Bez golova je završen i meč Rumunjske i Danske.