SP 2018: Bugari slomili Oranje, Grci korak do senzacije

FIFA World Cup 25. ožu 201722:34 > 22:45
I Images via Getty Images

U zadnje 4 utakmice danas viđeno je dosta golova, a senzaciju su priredili Bugari, koji su slavili na svom terenu protiv Nizozemske. Vrlo blizu još i većeg iznenađenja bila je Grčka na gostovanju u Belgiji.

Grci su bili na pragu super iznenađenja kod Belgije, budući su vodili golom Mitroglua od 49.min. Petnaestak minuta kasnije ostaju s igračem manje (Tachtsidis), a Belgijanci tek u 89. preko Lukakua stižu do 1-1. Do kraja je Grčka završila s devetoricom na terenu, jer je u sučevoj nadoknadi pocrvenio i Tsavellas.

Francuzi su s dva gola Girouda i jednim Griezmanna tukli Luksemburg 1-3 u gostima, a u istoj skupini Bugarska je nadjačala Nizozemsku 2-0 u Sofiji, oba je gola zabio Delev u prvom poluvremenu. Nizozemci sada zaostaju čak 6 bodova za Francuskom koja je lider u svojoj skupini, u kojoj su ranije Šveđani s glatkih 4-0 pobijedili Bjelorusiju.

Europski prvak Portugal nije imao nikakvih problema u Lisabonu na Luzu protiv Mađarske. Slavili su s 3-0, a dva je gola zabio Cristiano Ronaldo. Mađare je načeo Andre Silva, a Portugal je ovom pobjedom zadržao zaostatak od 3 boda, na vrhu je Švicarska koja ima savršenih 5 od 5.