EK: Sjajni Kalinić odveo Hrvatsku do pobjede

FIFA World Cup 24. ožu 201721:28 > 21:36
Alex Grimm/Getty Images

U 5. kolu kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo Hrvatska je slavila protiv Ukrajine rezultatom 1:0.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Ukrajinu na Maksimiru sa 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Nikola Kalinić.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i zaprijetila već u 11. minuti preko Badelja, ali njegov udarac odlazi malo pored lijeve vratnice. Pet minuta poslije još veća prilika za Mandžukića koji iz izgledne prilike pogađa vratnicu. Nakon te prilike bolje su zaigrali i Ukrajinci te zaprijetili preko Yarmolenka, čiji udarac zaustavlja Subašić. U 22. minuti Rakitić je imao veliku priliku, ali njegov udarac je završio pored gola. Isti igrač zaprijetio je i pet minuta poslije, ponovno nije bio precizan. I onda u 38. minuti Hrvatska dolazi u vodstvo. Modrić je prošao po desnoj strani i dodao za Rakitića, koji petom nalazi Nikolu Kalinića koji sjajno reagira i postiže lijep pogodak za vodstvo “Vatrenih”.

U drugom poluvremenu Ukrajina je zagospodarila terenom nakon rezultatskog minusa, ali nisu imali nekih konkretnijih prilika. Prvu veću priliku je ponovno imala Hrvatska, sjajni Modrić je prošao kroz obranu gostiju i opasno pucao, ali brani Pyatov. Do kraja utakmice Ukrajina je pokušavala preskakanjem igre, ali Hrvatska je zadržala vodstvo i osvojila vrijedna tri boda.

Hrvatska je sada u skupini I prva sa 13 bodova, tri više od drugoplasiranog Islanda.