Spektakularni Neymar srušio Ronalda, ostao je samo Pele

Pool / Pool

Brazil je sjajnom igrom pobijedio Peru u gostima, a zvijezda večeri bio je Neymar.

Neymar je u dvoboju s Peruom ostvario dugoočekivani trenutak kada je s tri pogotka preskočio Ronalda na ljestvici najboljih strijelaca brazilske reprezentacije u povijesti.

Zvijezda PSG-a prvi gol je upisao u 28. minuti s bijele točke, kazneni udarac koji je sam izborio, a još dva je pridodao u drugom poluvremenu. Najprije u 83. minuti, još jednom s jedanaest metara, a zatim i u 94. minuti. Brazil je slavio 4:2, a još jedan pogodak zabio je Richarlison. Strijelci za Peru bili su Carillo i Tapia.

Neymar je s tri pogotka došao do brojke od 64 u dresu nacionalne vrste, jedan više od Ronalda. Jedini čovjek ispred ostao je trostruki svjetski prvak Pele koji je zabio 77 golova. Interesantno, Peleu je trebalo 92 utakmice da dođe do svoje brojke dok je Neymar odigrao 104 utakmice u najdražem dresu. Obzirom da je potonji star tek 28 godina teško će rekord Pelea još dugo živjeti.

Brazil je izvrsno započeo kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru, u dvije utakmice ostvarili su jednak broj pobjeda uz gol razliku 9-2.