SP 2018: Pobjede favorita, rekord Bentekea

FIFA World Cup 10. lis 201622:39 > 22:44
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija svladala je večeras u Zenici selekciju Cipra i tako pobjedom nastavila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Rezultat je u ovoj slaboj nogometnoj predstavi bio 2:0 za Zmajeve. Strijelac pogodaka bio je Edin Džeko u 70. i 79. minuti.

U najzanimljivijoj utakmici 3. kola europske zone kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji Francuska je kao gost u Amsterdamu svladala Nizozemsku sa 1-0 (1-0) i tako preuzela kontrolu u skupini A.

Strijelac jedinog gola bio je Paul Pogba u 30. minuti uz veliku pomoć domaćeg vratara Stekelenburga koji je morao bolje reagirati na udarac s više od 30 metara.

Francuska sada ima sedam bodova, kao i Švedska koja je sa 3-0 na svom terenu svladala Bugarsku, dok je Nizozemska pala na treće mjesto s četiri boda.

Nils Petter Nilsson/Ombrello/Getty Image

Belgijski napadač Christian Benteke upisao se u nogometnu povijest postigavši najbrži pogodak u povijesti kvalifikacija za svjetska prvenstva. On je u 6-0 (3-0) pobjedi “crvenih vragova” na gostovanju kod Gibraltara u Faru zabio već u 7. sekundi dvoboja.

Belgija je tako zadržala stopostotni učinak u skupini H, a maksimalnih devet bodova ima i Grčka koja je kao gost svladala Estoniju sa 2-0.

Strijelac pogodaka bio je Edin Džeko u 70. i 79. minuti.

Europski prvak Portugal bio je uvjerljiv na gostovanju kod Farskih Otoka svladavši ih sa 6-0. Portugalci su tako sada drugi u skupini B sa šest bodova, tri manje od vodeće Švicarske koja je sa samo 2-1 u gostima bila uspješnija od Andore.