Italija se provukla u Skoplju, Španjolska slavila

FIFA World Cup 9. lis 201622:52 > 22:57
Claudio Villa/Getty Images

U trećem kolu kvalifikacija za SP u Rusiji 2018. godine pobjede su u svojim grupama ostvarili Italija, Španjolska, Island i Irska.

Italija je uz mnogo muke pobijedila Makedoniju u Skoplju (3:2), i sada sa Španjolskom dijeli vrh ljestvice u skupini G sa sedam bodova. Azzuri su probili makedonski “bunker” u 24. minuti kada je poslije kornera Bernardeschia u šesnaestercu “poletio” Belotti i svladao nemoćnog golmana Bogatinova. Ipak, u nastavku su izabranici izbornika Angelovskog iznenadili Talijane i preokrenuli golovima Nestorovskog u 57. i Hasanija u 60. minuti. Čast Italije je spasio Ciro Immobile golom u 75. minuti nakon što se našao na pravom mjestu i na asistenciju Candreve postigao gol, da bi u sudačkoj nadoknadi vremena udarcem glavom donio i pobjedu.

Uvijek neugodna Albanija je u Skadru dočekala Španjolsku i kao mnogo puta je pokazala da je njena prednost čvrsta obrana. Španjolci su u prvom poluvremenu bili dominantni u posjedu lopte (73:27), što i ne čudi, ali je mreža albanskog gola ostala mirna. U drugom poluvremenu “Crvena furija” je preko Diega Coste i Nolita postigla golove, te Albaniji nanijela prvi poraz u kvalifikacijama (0:2).
Turska je izgubila od Islanda (0:2), koji je još jednom pokazao kako je neugodan protivnik. Islanđani su do prednosti stigli u 42. minuti kada je Bjarnasson uputio nezgodan udarac sa 20 metara, lopta je
zakačila turskog defanzivca Topraka i prevarila golmana Babacana. Ekipa sa sjevera Europe je vrebala šansu iz kontre, pa je tako i postigla gol kada je Finbogasson, na asistenciju Arnassona, efektnim udarcem povećao na 2:0.

Moldavci su poslije uvjerljivog poraza od Srbije (0:3) dočekali Irsku i u prvom poluvremenu nisu razočarali. Iako je Long šokirao domaćina već u drugoj minuti, uzvratio je Bugajev u sudačkoj nadoknadi vremena (45+1). Ekipa izbornika Martina O Neilla je krenula mnogo ofanzivnije u nastavku, a tvorac pobjede je bio Mc Lean sa dva gola u 69. i 76. minuti.

Sportklub foto:  Claudio Villa/Getty Images