Kvalifikacije SP: Pobjede Nigerije, Egipta i Tunisa

FIFA World Cup 9. lis 201621:29 > 21:31
Alexandre Schneider/Getty Images

Reprezentacije Nigerije, Egipta i Tunisa ostvarile su pobjede u prvom kolu treće faze afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Nigerija je kao gost svladala Zambiju (2:1), a golove za “Super orlove” su postigle mlade zvijezde Premijer lige Alex Evobi (Arsenal) i Kelechi Ihenacho (Manchester City). Evobi je načeo mrežu Zambije u 32. minuti, dok je Ihenacho deset minta kasnije povećao prednost. Jedini gol za domaćina je postigao Mbesuma u 71. minuti.

Egipat je u Brazzavielu pobijedio Kongo (2:1) golovima Salaha u 41. i Saida u 58. minuti, dok je jedini gol za domaćina djelo Dorea u 24. minuti.

Jedini domaćin koji je ostvario pobjedu u nedjelju je bio Tunis, koji je nadigrao Gvineju (2:0). Strijelci su bili Abdenur u 58. i Akaichi u 80. minuti.