Kvalifikacije za SP: Minimalac Hrvatske, Wales šokiran

FIFA World Cup 9. lis 201619:56 > 20:07
Stu Forster, Getty Images

Wales nije uspio slaviti protiv Gruzije, dok su pobjede u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo izborili Hrvatska, Ukrajina i Izrael. Hrvatska je kao gost u Tampereu svladala Finsku sa 1-0 (1-0).

U Grupi D, “Zmajevi” su remizirali 1:1 s Gruzijom u Cardiffu i propustili šansu pobjeći Srbiji i Austriji koje se kasnije sastaju u Beogradu.

Gareth Bale je već u desetoj minuti sjajnim udarcem glavom donio vodstvo Walesu, ali su Gruzijci pola sata prije kraja poslje kontranapada izjednačili golom Okriashvilija.

U Grupi G, Izrael je nadigrao Lihtenštajn 2:1 u Jeruzalemu. Junak je bio dvostruki strijelac Tomer Hemed. Oba gola je zabio u uvodnih petnaest minuta i to udarcima glavom. Gosti su samo ublažili poraz preko Goppela početkom drugog poluvremena.

U Grupi I, Hrvatska je teško stigla do minimalca protiv Finske. Mario Mandžukić je pogodio u 18. minutu u Tampereu, gde je domaćin “bunkerom” u potpunosti spriječio goste da se razigraju, te iz kontranapada ciljao šansu za izjednačenje.

Glatku pobjedu ostvarila je samo Ukrajina s 3:0 nad Kosovom u meču koji je odigran u Krakovu.