SP: Njemačka sigurna, minimalac Slovenije

getty images alexander hassenstein

Nogometaši Njemačke pobijedili su Češku kod kuće rutinski 3:0 u drugom kolu kvalifikacija za Mundijal 2018. godine u Rusiji.

Očekivalo se da će prvak svijeta imati nešto teži posao, ali Češka ipak nije uspjela ozbiljnije priprijetiti.

Momčad Joachima Loewa je od starta pritisnula rivala i brzo stigla do prednosti golom Thomasa Muellera poslije odlične akcije i asistencije Ozila u 13. minuti.

Češka je izdržala do poluvremena i činilo se da će biti zanimljivo u nastavku, ali je već u 49. minuti Toni Kroos poslije dodavanja Kimmicha udvostručio prednost. Do kraja su Nijemci dominirali, a još jedan gol postigao je Muller 25 minuta prije kraja.

Nijemci su prvi u C grupi sa šest bodova, koliko ima i Azerbejdžan, dok Češka iz dva susreta ima bod.

U preostalom dvoboju ove grupe Sjeverna Irska je lako svladala San Marino 4:0 golovima Stephena Daviesa, Laffertya (2) i Warda.

Zanimljivo je bilo u Poljskoj gdje je gostovala Danska, a domaćin je na kraju uspio slaviti iako su gosti ozbiljno prijetili u finišu.

Napadač Bayerna Robert Lewandovski postigao je sva tri gola za Poljake. Bio je strijelac u 20, 36. i 48. minuti i tada je izgledalo da će gosti pretrpjeti uvjerljiv poraz.

Glik je u 49. minuti smanjio autogolom, a Poulsen je 20 minuta prije kraja pogodio za 3:2. Do kraja Danci su pokušali osvojiti vrijedan bod, ali je domaćin izdržao sve nalete.

Poljska sada ima 4 boda, kao i Crna Gora i Rumunjska, a Danska ima bod manje.

Veliku pobjedu ostvarila je Slovenija kod kuće protiv Slovačke. U ne previše zanimljivom duelu Kronaveter je 16 minuta prije kraja bio jedini strelac za momčad Srećka Kataneca koja je druga na ljestvici grupe F sa četiri boda.

Četiri boda ima i selekcija Škotske koja je na svom terenu iščupala bod protiv Litve u 89. minuti golom Mc Arthura. Gosti su prethodno poveli u 59. minuti preko Černiha.