Mađari srušili Wales, Njemačka brojala do osam

EURO 11. lip 201922:31 > 22:43
Laszlo Balogh/Getty Images

Danas su se diljem Europe igrale utakmice četvrtog kola kvalfikacija za Euro 2020.

Odigrana je druga utakmice skupine E u kojoj je i Hrvatska. Nakon što je ranije Slovačka s 5:1 bila bolja od Azerbajžana, u kasnijem terminu Mađarska je golom Patkaija u 81. minuti srušila Wales.

Mađari su tako na vrhu naše skupine s devet bodova, Slovačka i Hrvatska su na šest, Wales na tri, Azerbajdžan na nuli

U skupini C Njemačka je s osam golova ispratila Estoniju. Po dva gola zabili su Reus i Gnabry, jednom su se u strijelce upisali Goretzka, Gundogan, Werner i Sane.

Bjelorusija je kod kuće s 0:1 izgubila od Sjeverne Irske. Sjeverna Irska ima 12 bodova, Njemačka devet, Nizozemska tri, dok Bjelorusija i Estonija nemaju bodova.

Svjetski prvaci Francuzi nakon poraza u Turskoj danas su imali lagani zadatak u Andori gdje su slavili 4:0.

Mbappe, Ben Yedder, Thauvin i Zouma bili su strijelci za trikolore.

U istoj skupini Island je kod kuće s 2:1 bio bolji od Turske, a sva tri gola pala su nakon prekida. Sigurdsson je zabijao za domaćine u 21. i 32. minuti, Tokoz za goste u 40. Albanija je s 1:0 bila bolja od Moldavije. Francuska, Turska i Island imaju po devet bodova, Albanija šest, Moldavija tri, Andora je bez bodova.

Belgija je s dva gola Lukakua i jedna De Bruynea pobijedila Škotsku 3:0. Uspješna je bila i Rusija minimalcem 1:0 protiv Cipra. U ranijem terminu Kazahstan je s 4:0 razbio San Marino. Belgija ima 12 bodova, Rusija devet, Kazahstan i Škotska su na šest, Cipar na tri, San Marino je na nuli.