Nevjerojatan povratak Danske, luda utakmica i u Oslu

EURO 26. ožu 201922:22 > 22:31
Denis Doyle/Getty Images

Dvije sjajne utakmice sa šest golova vidjeli smo večeras u Baselu i u Oslu.

Osim skupine J večeras su na rasporedu bile i utakmice u skupinama D i F.

Švicarci su u derbiju skupine D odigrali 3:3 protiv Danske. Imali su domaćini 3:0golovima Freulera u 19., Xhake u 66. i Embola u 76. minuti. Nevjerojatan povratak Danaca krenuo je u 84. minuti Jorgensen, da bi Gytkjaer u 88. i Dalsgaard u 93. spasili bod gostima. Mario Gavranović ostao je na klupi Švicaraca.

U drugoj utakmici te skupine Irska je golom Hourihanea u 36. minuti pobijedila Gruziju.

Španjolci su bez izbornika Luisa Enriquea s 2:0 slavili na Malti golovima Alvara Morate.

Ludu utakmicu vidjeli smo i u skandinavskom derbiju Norveška i Švedske koji je završio 3:3. Johnsen u 41. i King u 59. minuti zabili su za domaćine, da bi gosti  preko Claessona u 70. te Quaisona u 87. i 91. okrenuli utakmicu. Ipak, Norveška se nije predavala i u 97. minuti preko Kamare izjednačila na 3:3

Rumunjska je s 4:1 uz dva gola Keserua, te jedan Deaca i Puscasa pobijedila Farske Otoke za koje je pogodio Davidsen.