Poljski izbornik u središtu skandala

EURO 25. ožu 201917:35 > 17:39
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Maciej Szczesny, otac golmana Juventusa i reprezentacije Poljske, Wojciecha, optužio je izbornika reprezentacije Jerzya Brzeczeka da je na startu kvalifikacija za EURO 2020. godine iz viših interesa u startnu postavu uvrstio Arkadijusa Recu.

Poljska je u nedjelju u Varšavi pobijedila Latviju 2:0, a nogometaš Atalante  Reca je odigrao cijeli susret.

Primjetio sam zanimljive podatke prije utakmice protiv Latvije. Ekipa Atalante će morati platiti 500.000 eura Wisli Plock ukoliko mladi Reca odigra pet susreta u reprezentativnom dresu Poljske. S obzirom da je trener Brzeczek bio treneru tom klubu postoji sumnja da je namjerno stavio Recu u prvu momčad, iako ima malu minutažu u svom klubu. Očekujem od nadležnih institucija, trenera i igrača da reagiraju,“ rekao je otac poznatog vratara.

Izbornik poljske reprezentacije je ekspresno odgovorio:

To je samo mišljenje gospodina Szczesnog koje poričem jer ne znam za klauzule u ugovorima igrača. Bio mi je potreban nogometaš koji igra lijevo i opasan je sa lijevom nogom,” istaknuo je izbornik, koji je Wislu Plock predvodio u sezoni 2017/18.

Poljska je u prva dva susreta kvalifikacija u grupi G ostvarila maksimalan učinak, dok Izrael i Sjeverna Makedonija imaju po 4 boda.