Velšani slavili, Slovaci oštećeni u zadnjoj sekundi

EURO 24. ožu 201916:53 > 17:02
Catherine Ivill/Getty Images

U prvoj današnjoj utakmici kvalifikacijske skupine u kojoj se nalazi i Hrvatska, Wales je pobijedio Slovačku rezultatom 1-0.

Jedini pogodak djelo je Daniela James u 5. minuti utakmice. Riječ je o 21-godišnjem braniču koji nastupa za Swansea u engleskom Championshipu.

Utakmica je odigrana na ispunjenom stadionu u Cardiffu, a za Velšane je to bio premijerni nastup u kvalifikacijama, s obzirom da su u prvom kolu bili slobodni.

Slovaci su doživjeli prvi poraz nakon uvodne pobjede 2-0 nad Mađarskom kod kuće.

U posljednjoj fazi utakmice gosti su pritiskali, dosta jalovo i bez velikih prilika, ali ipak, u doslovno posljednjim sekundama, na samom isteku sudačke nadoknade od 5 minuta dogodio se sporan trenutak.

Udarac Miroslava Stocha zastao je na tijelu nekog od velških obrambenih igrača u kaznenom prostoru, gosti su tražili igranje rukom. No, ne da glavni sudac Felix Zwayer nije pokazao na bijelu točku, već nije ni dozvolio Slovacima da se izvede korner. Odmah je završio utakmicu!

Sličnu stvarnapravio je i krajem prvog dijela kad je Wales išao u kontru, a Zwayer to nije dozvolio, protivno duhu nogometne igre.

U gunguli koja je nastala, Juraj Kucka dobio je žuti karton zbog prigovora.