Prosinečki kreće po Euro, Džeko je doživio stotu!

EURO 22. ožu 201921:15 > 21:19
sport klub

Prve dvije utakmice u sklopu kvalifikacija za Euro 2020. nogometaši BiH će igrati u subotu i utorak. Najprije u subotu protiv Aremenije (subota, 20.45 sati), a u utorak protiv Grčke. Premijera je na sarajaveskoj Grbavici, a uoči tog sraza pred medije su izašli izbornik Robert Prosinečki i Edin Džeko.

Na početku je bilo govora o Kolašincu čiji je nastup bio pod upitnikom proteklih dana.

– Jesam, odlučio sam, ne samo za Kolašinca već za sve igrače. U glavi već imam prvih 11. Sead je imao problema s ramenom kada je došao, odlučili smo ga poštediti i ostaviti za susret s Grčkom.

Osvrnuo se i na utakmicu. Svjestan je da protiv Armenaca neće biti lako, ali je optimističan.

– Skautirali smo Armence. U Ligi nacija su igrali po sistemu toplo-hladno, ali su dolazili u sve bolju i bolju formu, tako da se radi o jednoj momčadi koja je došla u Sarajevo da napravi najbolji rezultat. Nije samo Henrikh Mkhitaryan tu, ima tu još dosta dobrih igrača, koji će dati sve od sebe za što bolji rezultat. Spremamo se za to, vjerujemo da smo dobili na samopouzdanje, a i atmosfera u timu je dobra. Vjerujem i da će dosta gledalaca biti na stadionu. Najvažnije je da dobro startamo – rekao je Robert Prosinečki.

Jamie McDonald, Getty Images Sport

Za kapetna Edina Džeku će ova utakmica ujedno biti i posebna jer će upisati 100. jubilarni nastup u dresu BiH.

– Posebna utakmica za mene, ipak je jubilarna stota, još na mom stadionu, gdje sam počeo karijeru. Bit će mi motiv da je odigram najbolje do sada, a bit će mi još draža ako na kraju uspijemo pobijediti. To nam je i cilj. Zbog tog stotog nastupa i Armenija će mi na neki način ostati u sjećanju – rekao je Džeko.