Hrvatskoj lagana kvalifikacijska skupina za EURO

EURO 2. pro 201811:49 > 11:57
Brendan Moran - UEFA/UEFA via Getty Images

U Dublinu od 12 sati počinje izvlačenje kvalifikacijskih skupina za EURO 2020. Pratite tijek ždrijeba na portalu Sportklub televizije.

Reuters

Dragi čitatelji portala Sportklub televizije, dobrodošli na tekstualni prijenos izvlačenja kvalifikacijskih skupina za Europsko prvenstvo 2020. Ono će se po prvi puta održati u velikom broju zemalja, a danas ćemo saznati protiv kojih ćemo reprezentacija igrati u 2019. godini.

Popunjavajmo skupine zajedno:

Skupina A: Engleska, Češka, Bugarska, Crna Gora, Kosovo

Skupina B: Portugal, Ukrajina, Srbija, Litva, Luksemburg

Skupina C: Nizozemska, Njemačka, Sjeverna Irska, Estonija, Bjelorusija

Skupina D: Švicarska, Danska, Republika Irska, Gruzija, Švicarska

Skupina E: Hrvatska, Wales, Slovačka, Mađarska, Azerbajdžan

Skupina F: Španjolska, Švedska, Norveška, Rumunjska, Farski Otoci, Malta

Skupina G: Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija, Makedonija, Latvija

Skupina H: Francuska, Island, Turska, Albanija, Moldavija, Andora

Skupina I: Belgija, Rusija, Škotska, Cipar, Kazahstan, San Marino

Skupina J: Italija, BiH, Finska, Grčka, Armenija, Lihtenštajn

SK

13:20 Glasujte u našoj anketi!

12:50 Hvala vam što ste bili uz praćenje ždrijeba na portalu Sportkluba. Čitajte nas i dalje, donosimo prve reakcije nakon izvlačenja.

12:47 Ždrijeb je završio. Hrvatska je u skupini s Walesom, Slovačkom, Mađarskom i Azerbajdžanbom. Može se reći – nikad lakša skupina za naše nogometaše.

12:22 ŽDRIJEB POČINJE! Hrvatska je po sedmi puta na izvlačenju velikog natjecanja.

12:17 Još uvijek se čeka početak izvlačenja. Postoje razni scenariji za skupine koje mogu pripasti našoj reprezentaciji. Prijete nam Njemačka, Srbija, Island i Rusija, a za kojih dvadesetak minuta sve ćemo znati… Na sceni je Giorgio Marchetti, direktor UEFA-inih natjecanja pa znamo da sve uskoro započinje.

12:10 Europsku završnicu kroz kvalifikacije izborit će 20 reprezentacija, odnosno dvije najbolje plasirane reprezentacije po grupi. Preostala četiri mjesta popunit će budući prvaci pojedinačnih divizija Lige nacija. Ne izbori li direktan plasman, Hrvatska se kroz Ligu nacija može kvalificirati na Europsko prvenstvo 2020. godine.

12:07 Kvalifikacijski ciklus po grupnoj fazi započinje 21. ožujka i završava 19. studenoga 2019. godine. Doigravanje je na rasporedu od 26. do 31. ožujka 2020. godine.

12:05 Predstojeće, inače 16. izdanje europske smotre održat će između 12. lipnja i 12. srpnja 2020. godine u 12 različitih kontinentalnih gradova (London, München, Rim, Baku, Sankt Peterburg, Bukurešt, Amsterdam, Dublin, Bilbao, Budimpešta, Kopenhagen, Glasgow).

12:03 Delegaciju Hrvatskog nogometnog saveza na ždrijebu predstavljat će izvršni direktor Damir Vrbanović, voditeljica Odjela međunarodnih poslova i licenciranja Ivančica Sudac, team managerica Iva Olivari, glasnogovornik Tomislav Pacak i izbornik Zlatko Dalić.

12:00 Na ždrijebu će među ostalima asistirati nogometne legende poput Robbieja Keanea i Vitora Baije. Irci su domaćini spektakla u Dublinu, dok će na ždrijebu biti i jaka portugalska delegacija. Europske Carioce brane naslov prvaka, ali i igraju u ulozi domaćina završnog turnira Lige nacija.

11:58 Evo što je uoči ždrijeba u Dublinu izjavio izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić: “Nemam nikakvih želja, Hrvatska ima jedan cilj, a to je plasman na Euro. Po mogućnosti uz izbjegavanje drame dodatnih kvalifikacija. Bez obzira tko bio u grupi, naš cilj je plasman, tako da nemam želja i nisam time opterećen.”

11:57 Po redoslijedu ždrijeba, najprije će se izvući četiri reprezentacije koje su pobjednici svojih skupina u Ligi A Lige nacija. Te će reprezentacije biti u skupini sa po pet momčadi te neće igrati u lipanjskom ciklusu zbog sudjelovanja na završnom turniru Lige nacija u Portugalu.

11:55 Hrvatska je smještena u prvi bubanj (Pot 1) zajedno s Belgijom, Francuskom, Italijom, Poljskom i Španjolskom.