I to se dogodilo: Francuzi slavili, Giroud zabio

EURO 9. ruj 201822:30 > 22:33
Clive Rose/Getty Images

U nedjelju su u Ligi nacija pobjede zabilježile reprezentacije Francuske i Lihtenštajna. Svjetski prvak dočekan je kako i dolikuje, uz sjajnu koreografiju i veliku podršku, a navijačima se odužio pobjedom i golovima Mbappea i Girouda.

U okviru prve skupine u A diviziji, Francuska je u Parizu svladala Nizozemsku s 2:1.

Aktualni prvaci svijeta počeli su ofanzivno od starta utakmice, što je rezultiralo ranim golom. Strijelac je bio Kylian Mbappe na asistenciju Matuidija u 14. minuti.

Pokušavali su Tricolori udvostručiti prednost, ali je Nizozemska odolijevala. Ipak, Ryan Babel je poravnao rezultat u 67. minuti, i tako barem nakratko pokušao održati tradiciju, jer Tulipani 50 godina nisu poraženi od reprezentacije koja je aktualni prvak svijeta.
Ipak, u 75. minuti, Olivier Giroud je na asistenciju Mendyja ponovo donio prednost i ispostavit će se – prvu pobjedu Francuskoj u Ligi nacija.

Ovo je Giroudu bio 32. pogodak za reprezentaciju Francuske, čime je prestigao Zinedinea Zidanea po broju golova. U sljedećem kolu, koje je na programu 13. listopada, sastaju se Nizozemska i Njemačka.

U Diviziji D, u skupini 4 u svom drugom susretu Lihtenštajn je upisao prvu pobjedu. Reprezentativci Lihtenštajna slavili su pred svojim navijačima protiv Gibraltara s 2:0.

Lihtenštajn je poveo golom Denisa Salanovića u 32. minuti. Mladi Salanović je iskoristio dodavanje Hasslera i zatresao mrežu gostiju da bi u 72. minuti on bio asistent Sandru Wieseru za, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Lihtenštajn je u prvom dvoboju poražen od Armenije, dok je Gibraltar izgubio od Makedonije koja je jedina u ovoj grupi s dvije pobjede.